Barcode: 4056489161387
Halloween těstoviny
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
Categories
Available in
czech republic, france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 360.0 kcal |
| Fat | 1.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 73.0 g |
| of which sugars | 2.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 12.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Těstoviny: krupice z tvrdé pšenice, pitná voda. Těstoviny s rajčaty: krupice z tvrdé pšenice, pitná voda, 1% sušená rajčata. Těstoviny s černou mrkví: krupice z tvrdé pšenice, pitná voda, 1% sušená černá mrkev.
Allergens
gluten
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Foods yellow corn meal
Goya
B NOVA 1
Instant corn masa flour
Goya
A NOVA 1
Flour white masarepa
Goya
B NOVA 1
Enriched fine yellow corn meal
Goya
B NOVA 1
Fine bulgur wheat
Goya
A NOVA 1
Chamomile & anise tea
B NOVA 1
Chamomile tea
B
Linden flower tea
Goya
B
Yellow corn meal
Goya
B NOVA 1
100% organic fine yellow corn meal
B
Instant oats
Goya
A NOVA 1
Caffeine free laxative tea
B NOVA 1