Barcode: 4058172217944
Haltbare Alpenmilch
by DmBio
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
hu oko 01
naturland
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 3.6 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 5.0 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Milch_
Allergens
milk
Related Products in Dairies
HiPro
Danone
NOVA 4
Skyr
Danone
A NOVA 3
Light & Free mousse
Light & Free
NOVA 4
Le fromage Blanc nature
Danone
B
Skyr
Danone
A NOVA 1
Activia. Fraise
Danone
B NOVA 4
Parmigiano Reggiano DOP
Milbona
D NOVA 3
Hipro citron
Danone
NOVA 4
Salted Softer Butter
M&S Food
E NOVA 2
Creamy Cottage Cheese
M&S Food
A NOVA 3
Danette saveur coco
Danette, Danone
C NOVA 4
Beurre
M&S Food
E NOVA 2