Barcode: 0072212275330
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 3.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
Green tomato, chile peppers, onions, iodized salt, cilantro and xanthan gum.
Additives
e415
Recipes with Similar Ingredients
Guacamole Dip
5 ingredients
Paul'S Guacamole Salad
5 ingredients
Mexican Buffet Dip
7 ingredients
Green Tortilla Pinwheels
4 ingredients
Taquito Casserole
5 ingredients
Easy Chicken Soft Tacos (Rotisserie Chicken)
6 ingredients
Creamy Salsa Verde
3 ingredients
Green Onions And Salsa
4 ingredients
Ranch Dressing Jalapeno Dip
5 ingredients
White Bean Chicken Chili
8 ingredients
Chipotle Chicken Paninis
21 ingredients
5 Ingredient White Chili
5 ingredients
Related Products in Condiments
Steak Sauce
Pittsburgh Dad's
E NOVA 4
Spicy, sweet, and tangy curry mustard, spicy, sweet, and tangy
D NOVA 3
Hot Sauce
Pittsburgh Dad's
E NOVA 4
Curry ketchup
Brooklyn Delhi
C NOVA 3
Fresh volvanic salsa
B NOVA 3
Mustard
Pittsburch Dad's
C NOVA 4
All Natural Fra Diavlo Sauce
Botto's Italian Line Restaurant & Banquet Room Inc
A NOVA 3
Coconut Cashew Korma
Brooklyn Delhi
C NOVA 3
Brooklyn delhi tikka masala mild coconut cream
D NOVA 3
Brooklyn delhi golden coconut curry mild turmeric
Brooklyn delhi
C NOVA 3
Volcanic salsa
C NOVA 3
Hot Sauce
Pittsburgh Dad's
E NOVA 4