Barcode: 4002221040069
Himbeer & Lemon
by Meßmer
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
rainforest alliance
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.6 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Früchtetee aromatisiert Himbeer-Zitronen-Geschmack : Hagebutten, Hibiskus*, Aroma, süße Brombeerblätter, SūBkraut, Zitronenschalen, Himbeeren.*50% Rainforest Aliance Certified. Das in diesem Tee verwendete Aroma ist
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Guru zéro
GURU ZERO
B NOVA 4
Strawberry Banana Smoothie
Health Wise
E NOVA 4
Guru
Gutu
C NOVA 4
Real Fruit Orange
ROBINSONS
C NOVA 4
Sheetz, Frozen Latte, Medium
Sheetz
E
Organic Orange Juice
Uncle Matt's
C NOVA 1
Delicate London Ginger Ale, Ginger
The london essence co.
C NOVA 4
Strawberry Lemonade
Uncle Matt's
B NOVA 3
Pepsi
Pepsi
E NOVA 4
Root Beer
A&W
E NOVA 4
No Sugar Added Lemonade
Uncle Matt's
E NOVA 1
Coco sabor Original sin Azúcar Añadida
Vilay
B NOVA 4