Barcode: 07020254
Root Beer
by A&W
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
contains gmos
Categories
Available in
france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 51.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.2 g |
| of which sugars | 13.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau gazéifiée, sirop de maïs à haute teneur en fructose, colorant : caramel, conservateur : E211, arômes naturels et artificiels, moussant : E999.
Additives
e150
e211
e999
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Leite Uht Integral Jussara Caixa 1l
JUSSARA
B NOVA 4
Aptiva Achocolatado
Apti
NOVA 4
leite mega milk integral
Mega Milk
E NOVA 4
Chocolate
Mrs Taste
NOVA 4
LOWÇUCAR Achocolatado New Choco Dark Lowçucar
LOWÇUCAR
B NOVA 4
Refrigerante de Guaraná
Sarandi
D NOVA 4
Iogurte desnatado com preparado de mamão com laranja
Frimesa
B NOVA 4
Achocolatado Apti Power 1 kg
Apti,APTI ALIMENTOS LTDA,Apti Alimentos Limitada
NOVA 4
Mapple Free
Mrs Taste,Mrs Taste Green,smartfoods
NOVA 4
QUALICAU Achocolatado em Pó Zerou!
QUALICAU
B NOVA 4
Apti instant power
Apti
E NOVA 4
Achocolatado em Pó Diet
Gold