Barcode: 4104420112247
Himbeeren (TK)
Labels
organic
eu organic
bio 7 initiative
de oko 037
de oko 044
fsc
fsc mix
bio label german
Categories
Available in
france, germany, switzerland, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.3 g |
| of which sugars | 5.3 g |
| Fiber | 5.0 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Himbeeren* *aus biologischer Landwirtschaft
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Beeren-Mischung, tiefgefroren
Jütro Tiefkühlkost
A NOVA 1
Organic vegan tortellini with spinach & tofu filling
Tegut
B NOVA 3
Kesselchips Paprika
Tegut Bio
D
Kesselchips Meersalz
tegut Bio
NOVA 3
Knüspermüsli Schoko
Tegut,Tegut Bio,Antersdorfer
D NOVA 3
Spätzle vegan
Tegut
B NOVA 3
Müesli Basis
Antersdorfer,Tegut,Tegut Bio
A NOVA 1
Kräuter Tofu
Tegut
A NOVA 4
Veggie Hack natur aus Erbsenprotein und Jackfrucht
Tegut
C NOVA 1
Rote Bete mild-würzig
tegut…, Tegut
C NOVA 3
Früchte Müsli
Tegut,Tegut Bio
C NOVA 3
Vollkorn Penne
tegut bio
A NOVA 1