Barcode: 0051179347489
Hing powder
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 450.0 kcal |
| Fat | 10.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | — |
Ingredients
Edible Gum (Gum Acacia), Wheat Flour, Asafoetida
Additives
e414
Recipes with Similar Ingredients
Lollypops
4 ingredients
Tri Dal
15 ingredients
Bada - Savory Indian Snack
9 ingredients
Tofu Rancheros
13 ingredients
Mixed Vegetable Kofta Balls With Cashews
28 ingredients
Green Goddess Pasta
10 ingredients
Gwen’S Pickled Mango
6 ingredients
Dahi Bara (Vada) Spice Mix
10 ingredients
Medu Vada
7 ingredients
Vangi Bath
10 ingredients
Tomato Pickle
9 ingredients
Semiya Upma
12 ingredients
Related Products
Nectar d'abricot
Saveurs des Terroirs
E NOVA 3
Nectar De Poire William
Emmanuelle Baillard
NOVA 3
Abricot haute Ardèche
Saveurs Des Terroirs
E NOVA 3
Nectar de Framboise
Emmanuelle Baillard
E NOVA 3
Nectar de cassis Bourgogne
Emmanuelle Baillard
E NOVA 3
Nectar De Framboises
Saveurs Des Terroirs
E NOVA 3
Nectar Framboise
Saveurs Des Terroirs
E NOVA 3
Coulis de cassis de Bourgogne SAVEURS DES TERROIRS
Saveurs Des Terroirs
C NOVA 3
nectar de groseille
Emmanuelle Baillard
E NOVA 3
PUR JUS DE RAISIN
Nectars de Bourgogne, Saveurs, Saveurs du Terroirs
D NOVA 1