Barcode: 0051179301160
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 100.0 g |
| of which sugars | 100.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Concentrated sugarcane juice
Recipes with Similar Ingredients
Kobbari Louz
5 ingredients
Healthy Jackfruit Pancake
7 ingredients
Grilled Chipotle Lime Honey Glazed Chicken Wings
10 ingredients
Lapsee
6 ingredients
Jackfruit - Jaggery Kheer
8 ingredients
Peanut Candy
5 ingredients
Unni Appam
7 ingredients
Cinnamon Cake (No Eggs No Milk)
8 ingredients
Kiri Pani (Yogurt And Treacle)
3 ingredients
Semolina Porridge
7 ingredients
Gur Walay Chawal
6 ingredients
Tamarind - Date Chutney
8 ingredients
Related Products in Sweeteners
Sucre de coco
Mon Délicat
E
sucre d'ecorce de bouleau
force ultra nature
Sucre de Coco " Mon délicat" 250grs
Mon Délicat
D
Xylitol (Sucre d'écorce de bouleau)
La Sève Cathare
Sucre de palmier
Ethiquable
E
Sucre de canne morceau roux
La Sélection des Comptoirs
E NOVA 2
Sirop d’agave Bio
Bio par nature
D NOVA 1
Sucre de canne morceaux
La Sélection des Comptoirs
E NOVA 2
Sucre de fleur de coco
Papilles du Monde
E
Xylitol
Force Ultra Nature
NOVA 4
Sucre muscovado
Ail ! Ail ! Ail !
E NOVA 2
Sucre de canne roux non raffiné
Sélection des comptoirs
D NOVA 2