Barcode: 8013781303002
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 49.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.1 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
LATTE parzialmente scremato senza lattosio, fermenti lattici attivi: Lactococcus lactis ssp. lactis, Leuconostoc mesenteroides, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium animalis ssp. lactis
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Root Beer Soda, Root Beer
Realsoda
E NOVA 4
Cold brew coffee concentrate
B NOVA 1
Cola
Tomarchio
E NOVA 4
Pineapple Mint Leaf Soda, Pineapple Mint
Real soda
E NOVA 4
Cranberry Watermelon Organic Probiotics Juicedrink From Concentrate, Cranberry Watermelon
Goodbelly
E NOVA 4
Chocolate-Covered Maple Smoked Bacon Soda, Chocolate-Covered Maple Smoked Bacon
Real soda
E NOVA 4
Pineapple Soda, Pineapple
Realsoda
E NOVA 4
Immune Boost Organic Superfood
Bright earth
NOVA 4
apple and pear
Cawston Press
C NOVA 1
Peach Soda, Peach
Redondo's
E NOVA 4
Gardena Grape In Soda Gas, Gardena Grape
Real soda
E NOVA 4
PREBIOTIC & PROBIOTIC JUICE DRINK POMEGRANATE & BLACKBERRY FLAVORED
Good Belly
D NOVA 4