Barcode: 4025500269272
Kefir bianco
by müller
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no added sugar
no flavors
Categories
Available in
italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 4.1 g |
| of which sugars | 4.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Latte parzialmente scremato, concentrato di latte scremato, fermenti lattici vivi
Related Products in Beverages
Birra
Forst
NOVA 3
Bevanda di Riso
Sigma, Verde Mio
E NOVA 3
Bitter
Derby Blue
E NOVA 4
Sciroppo d’acero
Pam & Panorama
NOVA 3
Cola
Snell-up, Spumador
C NOVA 4
Lauretana, Sparkling Natural Mineral Water
Lauretana S.P.A., Lauretana
A NOVA 1
SanCarlo Cedrata
San Carlo
D NOVA 4
Acqua naturale Lauretana
Lauretana
A NOVA 1
Succo e polpa albicocca
Coal
E
Vit ACE
Conad, Fruttagel
E NOVA 4
Effervescente
Bellanca
Sciroppo menta
NOVA 4