Barcode: 4036300140340
Kefir-Drink - Himbeere
by Milram, DMK
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no lactose
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 9.4 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Fettarmer KEFIR mild, Zucker, 3,5 % Himbeersaft aus Himbeersaftkonzentrat, Verdickungsmittel E466, Säuerungsmittel Citronensäure, färbendes Schwarze Karottenkonzentrat, Aroma, Laktase.
Additives
e330
e466
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
ACTIVIA STRAWBERRY BANANA PROBIOTIC DRINK
Activia, Dannon, The Dannon Company Inc.
D NOVA 4
Aloe Vera Juice Beverage
VOY!
C NOVA 4
Rejuvenate
Naturis
Pure Lime Juice
Santa Cruz Organic
B NOVA 1
Peach Lowfat Probiotic Yogurt, Peach
E NOVA 4
Mocha Protein Cold Brew Coffee Beverage, Mocha
Stok
B NOVA 4
Mixed Berry
Two Good Smoothies
B NOVA 4
Smoothie
Danimals
D NOVA 4
Latte Oatmilk Cold Brew Coffee Beverage, Latte
Stok
NOVA 4
Jalapeño Limeade
Santa Cruz
E NOVA 4
Azul coconut water with pineapple
Mira
NOVA 1
Pineapple Mango
Santa Cruz
C NOVA 4