kéfir nature
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.9 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 5.3 g |
| of which sugars | 4.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skim milk, Cream, Skim milk powder, Bacterial cultures. Ingrédients : Lait écrémé, Crème, Poudre de lait écrémé, Cultures bactériennes. PROVIDES 2 BILLION BIFIDOBACTERIUM BIFIDUM, BIFIDOBACTERIUM LONGUM SUBSP. LONGUM, AND BIFIDOBACTERIUM ANIMALIS SUBSP. LACTIS CFU PER 188 mL SERVING. THIS PRODUCT CONTAINS LIVE MICROORGANISMS THAT CONTRIBUTE TO HEALTHY GUT FLORA. PROCURE 2 MILLIARDS DE BIFIDOBACTERIUM BIFIDUM, BIFIDOBACTERIUM LONGUM SUBSP. LONGUM, ET BIFIDOBACTERIUM ANIMALIS SUBSP. LACTIS UFC PAR PORTION DE 188 mL. CE PRODUIT CONTIENT DES MICRO-ORGANISMES VIVANTS QUI CONTRIBUENT À UNE FLORE INTESTINALE SAINE.
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Café Liofilizado Members Mark
Member’s Mark
Citrus Flavor Green Tea, Citrus
Great value
Almendra con sabor vainilla
Member's Mark
Orange Blast Drink Enhancer
Great Value
Ground Flax Seed
Great Value
Jarabe sabor Marple
Members Mark
Hydrate Alkaline Water
Great Value
Chocolate Milk
Upstate Farms
Sparkling water
Clear American
Colombian Instant coffee
Great Value
100% apple juice
Great Value
Cola
Wal-Mart Stores Inc.