Barcode: 0815298020056
Kombucha - Limon
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states, world
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 2.1 g |
| of which sugars | 2.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic raw kombucha (organic tea, organic sugar, and organic kombucha culture fermented in purified water), natural flavors, organic stevia extract (natural sweetener).
Related Products in Beverages
Eau de source de montagne d'auvergne
Carrefour
A NOVA 1
Ciel 33cl
Ciel
A
kéfir ECOLOGICO
Pastoret
C NOVA 1
Tang Orange
tang
E NOVA 4
Guaraná
Guaraná Antarctica
D NOVA 4
Sirop de grenadine
Carrefour, Groupe Carrefour
Eco-Score A
Callaway Blue Spring water
A
Kefir natural
Nestlé
B
BORJOMI
Borjomi
A
Coca-Cola Plastic
Coca cola
D NOVA 4
monster energy
monster energy company
C
Picante tomato cocktail
Clamato
D NOVA 4