Barcode: 5059697755712
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 0.1 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Water, Comminuted Lemon from Concentrate (40%), Citric Acid, Acidity Regulator (Sodium Citrate), Sweeteners (Sucralose, Acesulfame K), Preservatives (Potassium Sorbate, Sodium Metabisulphite), Stabiliser (Carboxymethylcellulose), Flavourings, Malic Acid.
Additives
e202
e223
e296
e330
e331
e466
e950
e955
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Organic Coconut Milk
Waitrose
E NOVA 4
Apple & Mango High juice
Waitrose & Partners
C NOVA 4
Mirin rice wine
Waitrose
NOVA 4
Gut Health kefir natural
Waitrose
C
Sicilian Blood Orange Juice
Waitrose
C NOVA 1
Crisp And Warming Apple Juice with Ginger
Waitrose
C NOVA 1
Pressed Apple Juice
Waitrose
E NOVA 1
Lime Juice
Waitrose
B NOVA 3
apple and elderflower high juice
Waitrose
C NOVA 4
Kefir Raspberry
Waitrose
B NOVA 4
Orange High Juice
Waitrose
NOVA 4
Oat unsweetened
Waitrose
C NOVA 4