Barcode: 0011110787545
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 200.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 20.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.5 g |
Ingredients
White distilled vinegar, lemon juice (from concentrate), sugar, mustard seed, water, honey, salt, mustard flour, white wine vinegar, tarragon, turmeric (color), tarragon extract, xanthan gum, garlic, paprika, spices, citric acid.
Additives
e330
e415
Recipes with Similar Ingredients
Cucumber And Melon Salad
7 ingredients
Country Potatoes(Serves 4)
4 ingredients
Chicken Tarragon En Croutte
9 ingredients
Baked Tomato
6 ingredients
Garlic Dressing
8 ingredients
Bermuda Salad
10 ingredients
Papaya Seed Dressing
7 ingredients
Hot Cheese Dip
9 ingredients
Tossed Fruit Salad
14 ingredients
Blender Bearnaise
5 ingredients
Potato Salad
11 ingredients
Aunt Bertha'S Sweet Dill Pickles
5 ingredients
Related Products in Condiments
Real Crumbled Bacon, Real Crumbled
E NOVA 4
Sel de Camargue et truffe noire
Aix&terra
NOVA 4
Pesto Verde
Turini
D NOVA 4
Korean Bbq Stir Fry Sauce
Tesco
C NOVA 4
Coconut Lime & Chilli Dressing
Tesco
C NOVA 4
Traditional Savory Oregano & Basil Sauce
Barilla
A NOVA 3
Mazola, tomato bouillon, chicken
Mazola
E NOVA 4
Sauce pesto poivrons grillés
Panzani
E
Jalapeño Mustard
E NOVA 3
Katsu Curry Stir Fry Sauce
Tesco
C NOVA 4
Portobella Shallot Chop Sauce
Dehoff's
D NOVA 4
Woolworths Tomato Sauce
Woolworths
C NOVA 4