Barcode: 0011110080820
Letters & Numbers Crackers
by Kroger
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,070.0 kcal |
| Fat | 22.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 267.0 g |
| of which sugars | 77.8 g |
| Fiber | 11.0 g |
| Proteins | 22.2 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
WHEAT FLOUR, SUGAR, SOYBEAN OIL, INVERT SYRUP, CALCIUM CARBONATE, SALT, BAKING SODA, SOY LECITHIN, NATURAL FLAVOR, SPICES.
Additives
e322
e322i
e500
e500ii
Recipes with Similar Ingredients
Scripture Cake
12 ingredients
Scripture Cake
12 ingredients
Scripture Cake
12 ingredients
Scripture Cake
12 ingredients
Scripture Cake
11 ingredients
Scripture Cake
12 ingredients
Our Lord'S Old Scripture Cake
15 ingredients
Scripture Cake
13 ingredients
Scripture Cake
12 ingredients
Scripture Cake
12 ingredients
Scripture Cookies
12 ingredients
Scripture Cake
11 ingredients
Related Products in Null
Praline Pecans with Sea Salt
Private Selection
E NOVA 4
Dry Roasted Seasoned Almonds
Emerald
D NOVA 4
Sweet Relish
Mt. Olive
C NOVA 4
Strawberries And Cream White Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Schweiz) Ag
E NOVA 4
Kosher Baby Dills
Mt. Olive
E NOVA 4
Leheletvékonу csirkemell szeletek
Dulano
C NOVA 4
Organic Salted Pistachios
Unfi
D NOVA 3
Old World Deli Sliced Pepperoni
Private Selection
E NOVA 4
Irresistibly Smooth White Chocolate Truffles
Lindt, Lindt & Sprungli (Schweiz) Ag
E NOVA 4
Sliced Jalapeno Peppers
Mt. Olive
E NOVA 4
Tostada Casera
Los Pericos
NOVA 3
Ice Cream
Private Selection
E NOVA 4