Barcode: 8402001008580
Levadura Nutricional
by Deliplus
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
green dot
Categories
Available in
romania
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 349.0 kcal |
| Fat | 5.0 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | 20.0 g |
| Proteins | 47.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Levadura nutricional (Saccharomyces cerevisiae, inactiva), Vitamina D de levadura, Vitamina B12 (cianocobalamina). Puede contener trazas de soja y sulfitos
Related Products in Food Additives
Backpulver
Backfee
NOVA 4
Trocken-Backhefe
Backfee
NOVA 4
Creatine
ESN
NOVA 1
Gelatine
Backfee
NOVA 1
Strawberry gelatin dessert
Baker's Corner
NOVA 4
Red food colouring
NOVA 4
Backpulver Reinweinstein
Alnatura
Smacktastic - Kiddy Schoko Caramel Crisp
Rocka nutrition
NOVA 4
Weinstein Backpulver
Hofer
NOVA 3
Farbpaste
DECOCINO
NOVA 4
Levure fraîche
NOVA 1
Backpulver
Backfee
NOVA 3