Barcode: 0052594000393
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 20.0 g |
| of which saturated | 8.8 g |
| Carbohydrates | 50.0 g |
| of which sugars | 33.8 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Sugar, palm fat, wheat flour, eggs, marzipan (sugar, almonds), wheat starch, glucose, fructose, humectants (sorbitol, glycerol), amaretto liqueur, rice flour, salt, mono - and diglycerides of fatty acids (emulsifier), leavenings (sodium acid pyrophosphate, sodium carbonates), natural flavor.
Allergens
eggs
gluten
nuts
Additives
e420
e422
e450
e450i
e471
e500
Recipes with Similar Ingredients
Strawberry Margarita
5 ingredients
Rio Mandarine Punch
6 ingredients
Cafe Hollander
5 ingredients
Ginger Syllabub
3 ingredients
"Cool" Cherry Romanov
4 ingredients
Death By Chocolate
5 ingredients
Champagne Punch
6 ingredients
Waterfront Cooler
6 ingredients
Summer Sandstorm
3 ingredients
Frozen Melon Ball
4 ingredients
Chocolate Trifle
5 ingredients
Sangria
6 ingredients
Related Products in Snacks
Coated Sunflower Seeds
Kid Vids Educational Entertainment
D NOVA 4
Orange Energy Bar
Nutty & Fruity
A NOVA 4
Soft dry cantaloupe
Kid Vids Educational Entertainment
D NOVA 3
Black Mission Figs
Kid Vids Educational Entertainment
A NOVA 3
Pineapple
Nutty & Fruity
D NOVA 3
Caramelized Banana Chips
Nutty & Fruity
E NOVA 3
Quince Energy Bar
Nutty & Fruity
D NOVA 4
BAR
Kid Vids Educational Entertainment
D NOVA 4
Prunes Energy Bar
Kid Vids Educational Entertainment
C NOVA 4
Banana Chips
Kid Vids Educational Entertainment
E NOVA 3
Low Sugar Mango Slices
Nutty & Fruity
D NOVA 3
Baklava
Nutty & Fruity
D NOVA 3