Barcode: 0052594001536
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 388.0 kcal |
| Fat | 17.5 g |
| of which saturated | 8.8 g |
| Carbohydrates | 53.8 g |
| of which sugars | 32.5 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 5.0 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Sugar, eggs, wheat flour, palm fat, humectants (sorbitol, glycerol), wheat starch, glucose, fructose, mocha liqueur (alcohol, water, glucose, fructose, natural flavor), lowfat cocoa powder, salt, mono - and diglycerides of fatty acids (emulsifier), leavenings (sodium pyrophosphates, sodium carbonates), natural flavor, beta-carotene (color).
Allergens
eggs
gluten
Additives
e160a
e160ai
e420
e422
e450
e471
e500
Recipes with Similar Ingredients
Cafe Hollander
5 ingredients
Ginger Syllabub
3 ingredients
"Cool" Cherry Romanov
4 ingredients
Death By Chocolate
5 ingredients
Champagne Punch
6 ingredients
Waterfront Cooler
6 ingredients
Summer Sandstorm
3 ingredients
Sangria
6 ingredients
Coffee Chocolate Almond Mousse
8 ingredients
After Dinner Coffee
4 ingredients
Harvey Wallbanger Cake
8 ingredients
Strawberries With Raspberry Sauce
4 ingredients
Related Products in Snacks
Chips sour cream & onion
Denner
D NOVA 4
Melange Se Gaufrettes
Denner
E NOVA 4
Boulettes de maïs Au goût de fromage
Denner
D NOVA 4
Cerealo soft
Denner
NOVA 4
Dar vida
hug
C NOVA 3
Microwave Popcorn - gesalzen (3x 100 g)
Denner
E NOVA 3
Zitronen Cake
Denner
D NOVA 4
Petit beurre
Denner
E NOVA 4
Magdalenas
Denner
D NOVA 4
Cantuccini
Denner
D
Petit beurre Chocolat au lait
Denner
E NOVA 4
Cerealo soft
Denner
C NOVA 4