Barcode: 4056489247142
Milbona High Protein Drink Banana
by Milbona
Processing
NOVA 4
Labels
no added sugar
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.1 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 10.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Skimmed Milk Concentrate, Skimmed Milk Powder, Modified Starch, Banana Powder (0.2%), Maltodextrin, Flavouring, Sweetener: Sucralose, Colour: Carotene.
Additives
e14xx
e160a
e955
Related Products in Dietary Supplements
whey isolate proteine chocolat
NOVA 4
Whole Body Collagen
Designs for health390 g
Keto Bar Choc Fudge & Peanut
Pulsin
NOVA 4
Trace Mineral Drops
trace
Yes Whey!
FX Bar
NOVA 4
Magnesium
NOVA 1
MAGNELEVURES
UNDA specialties
NOVA 4
Combat protein powder
Combat
A NOVA 4
Gold Standard 100% Whey Protein, Vanilla Ice Cream
Optimum nutrition
A NOVA 4
Emergen-C Immune+ Super Orange
Emergen-C
NOVA 1
Ionic Magnesium, 400 mg
Trace Minerals Research
root renew
notriana
A NOVA 1