Barcode: 4056489884125
Milch Drink Vanille
by Milbona
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 1.4 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.5 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.2 g |
| Salt | — |
Ingredients
Fettarme Milch, Molkenerzeugnis, Zucker, modifizierte Stärke, Vanilleextrakt, Farbstoff: Carotin; Stabilisator: Carrageen; Thiamin, Riboflavin, Vitamin B6, Vitamin B12. Ungeöffnet unter +8°C
Additives
e14xx
e160a
e407
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Harris Teeter Diced Tomatoes
Harris Teeter
B NOVA 3
Lavender chamomile herbal tea
Bigelow
The Mini Soft Drink
Ale8, ALE 81
D NOVA 4
Blue Moon Belgian White Wheat Ale Beer Bottles - 6 CT
Blue Moon
NOVA 3
Coors Light
Coors
NOVA 4
Whole Chocolate Milk
Harris Teeter
E NOVA 4
Mint chocolate cocoa mix
Cocoa Classics
NOVA 4
Mint Medley Herbal Tea
Bigelow
NOVA 1
Green tea
Bigelow
NOVA 1
Sparkling Elderberry + Pomegranate Apple Cider Vinegar Beverage
Trader Joe's
E NOVA 4
Rose & Mint Herbal Tea
Bigelow
NOVA 4
Perfect Peach
Bigelow
NOVA 4