Barcode: 4000521013745
Milchreis weniger süß
by Dr. Oetker
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
low or no sugar
low sugar
reduced sugar
30 less sugar
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 108.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.8 g |
| Carbohydrates | 20.3 g |
| of which sugars | 5.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
66 % Instantreis, Stärke, Zucker, Maltodextrin, Aroma (enthält _MILCHZUCKER_),
Allergens
milk
Related Products in Desserts
Muller Rice Strawberry
Müller
C NOVA 4
muller rice vanilla custard
Müller
C NOVA 4
Milchreis High-Protein Schoko-Banane
Müller
B NOVA 4
Schoko Pudding mit Schokosoße
Müller
C NOVA 4
Müller Milch Reis Schoko -30% Kalorien
müller
B NOVA 4
Cadbury Dairy Milk Daim
Cadbury
D NOVA 4
Muller Rice Original Low Fat Dessert
Muller
C NOVA 4
Milch Reis High Protein Vanille
Müller
B NOVA 4
Milch Reis Schoko
Müller
C NOVA 4
Müller Milch Reis leicht & lecker Zimt
Müller
C NOVA 4
Schoko Pudding
Müller
C NOVA 4
Milchreis Zero
Müller
B NOVA 4