Barcode: 7350068291241
Milshake - Vanilla Ice Cream
by ProPud
Processing
NOVA 4
Environment
Eco-Score D
Labels
green dot
no added sugar
no lactose
Categories
Available in
sweden
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 1.5 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 4.9 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 6.1 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
MJÖLK, MJÖLKPROTEIN, stabiliseringsmedel (gellangummi, cellulosagummi, karragenan), arom, sötningsmedel (steviolglykosider från stevia, acesulfam K), laktasenzym.
Allergens
milk
Additives
e407
e418
e466
e950
e960a
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Green fuzetea
C NOVA 4
Fanta Lemon Zero Sugar
Fanta
C NOVA 4
Fanta
Fanta
E NOVA 4
Fuzetea Peach
Fuzetea
C NOVA 4
Coke Zero
Coca Cola
C NOVA 4
Costa Coffee Latte 30% weniger Zucker
Costa
B
fuzetea
Fuzetea
Coca Cola Zero
Coca-Cola,Coca cola zero
C NOVA 4
Fanta Orange
Fanta
D NOVA 4
[Coca-Cola] Carbonated softdrink with cola taste
The Coca-Cola Company
E NOVA 4
Carbonated softdrink with lemon and lime taste - Sprite
The Coca-Cola Company
E NOVA 4
Hard Seltzer Tangy Lemon Lime
Topo Chico
NOVA 4