Barcode: 0016741000780
Mindful Chik’n
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
source of fibre
source of proteins
high fibres
high proteins
non gmo project
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 152.9 kcal |
| Fat | 4.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.1 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 5.9 g |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
water, soy protein concentratet, canola oilt, distilled vinegar, yeast extract, salt, seasoning (salt, natural flavors, yeast extract*, citric acid, roasted onion powder, onion powder*, sugar*). contains: soy sweet earth, inc. moss landing, ca 95039 *organic †non-gmo than conventional chicken products. antibiotic fre how sa
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Hawaiian Stir-Fry
14 ingredients
Mexican Fri Chik
9 ingredients
Chicken Divan
10 ingredients
Chicken And Sour Cream Enchiladas
9 ingredients
Fri Chik Roast
9 ingredients
Chicken Sandwich Spread
8 ingredients
White A La King
7 ingredients
Fri-Chick Tater Tot Bake
8 ingredients
A Good Neighbor Recipe
10 ingredients
Chik Divan
8 ingredients
Penticton Sandwiches
6 ingredients
Fry Chik Spread
6 ingredients
Related Products
Vegan
Beyond Yourself
NOVA 4
Born 3 Eggs
Born 3 Marketing Corp. Abbotsford BC V4X 2M6
Jus de pomme, bleuet et mûre
D NOVA 4
Scone Mix
Iveta Gourmet Inc.
NOVA 4
Scone mix
Iveta Gourmet Inc.
NOVA 4
Tzatziki
OPA! Of Greece
D NOVA 4
Un mélange délicieux de protéines végétales fermentées
Un Mélange Délicieux De Protéines Végétales Fermentées
NOVA 4
Seafood gumbo
A NOVA 4
Aardappelsalade met rundvlees en groenten
Johma
NOVA 4
Chips Ahoy originaux
Christie,Chips ahoy
E NOVA 4