Barcode: 3256227464454
Nectar mangue mangoustan
by U
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
no colorings
nutriscore
nutriscore grade e
transformed in france
recycle plastique
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 40.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 9.3 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau, purée de mangue 19%, purée de mangoustan 6%, sucre, jus de citron à base de concentré, antioxydant: acide ascorbique.
Additives
e300
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
BASMATI RICE
Uncle Ben’s Bistro
B NOVA 4
Caribbean style wholegrain rice
C NOVA 4
Riz a long grains
uncle ben's
B
Organic Basmati Rice
Seeds of change
B NOVA 4
Brown Basmati Rice
Ben's Original
NOVA 4
Vegetable Medley Rice
Bistro Express, Uncle Ben's
C NOVA 4
Riz au jasmin
B
Riz blanc
Uncle Ben's
B
Riz fines herbes et riz sauvage
Uncle Ben’s
D NOVA 4
Organic Quinoa & Brown Rice with Garlic Flavour
null, Seeds of change
C NOVA 4
Riz à grains longs
B
Southwestern Chopped Salad
Trader Joe's
C NOVA 4