Barcode: 0004133127363
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 63.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.5 g |
| of which sugars | 12.7 g |
| Fiber | 1.1 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, pear pulp, passion fruit concentrate, high fructose corn syrup, corn syrup, food starch-modified, citric acid, ascorbic acid (vitamin c).
Additives
e330
Recipes with Similar Ingredients
Banana Peach Shake
3 ingredients
Passion-Orange Pudding Jello
4 ingredients
Columbus Cooler Punch
5 ingredients
Apricot Nectar Molded Salad
7 ingredients
White Punch
5 ingredients
Coffee-Apricot Cooler (Non-Alcoholic Drink)
4 ingredients
Hot Spiced Nectar
7 ingredients
Heavenly Gold Salad
6 ingredients
Golden Punch
5 ingredients
My Favorite Jello Salad
6 ingredients
Apricot Sherbet
4 ingredients
Golden Punch
5 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Shiitake Asia
Tartex
E NOVA 3
Terrine Végétale - Herbes de Provence
Tartex
C NOVA 3
Terrine végétale truffe
Tartex
E NOVA 4
Terrine vegetale champignons Shiitake
Tartex
D NOVA 4
Pâté Aux Herbes En Tube Bio 200G Tartex
Tartex
E
Terrine végétale poivre vert
Tartex
E NOVA 3
Pâté aux herbes
Tartex
D NOVA 3
Pâté mexicana
Tartex
E NOVA 3
Terrine Végétale Nature
Tartex
E NOVA 3
Veganer Schmalz Topf - Zwiebel und Apfel
Tartex
E NOVA 3
Linsen Liebe Gelbe Linsen Curry
Tartex
C NOVA 4
Veganer Schmalz Topf
Tartex
E NOVA 2