Barcode: 20228989
nectar poire William's
by Sami
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
suisse garantie
Categories
Available in
switzerland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.0 g |
| of which sugars | 11.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
William's (CH), eau, sucre, Antioxydant : acide ascorbique
Additives
e300
Recipes with Similar Ingredients
Shelley'S Salsa
9 ingredients
Chili Stew
5 ingredients
California Stuffed Bell Peppers
8 ingredients
Soft Cake With Pears And Eau De Vie
10 ingredients
French Pear Hot Toddy
6 ingredients
Another Really Great Stuffing With Sausage In It
13 ingredients
Poire William Champagne Cocktail
4 ingredients
Easter Pizza Rustica
1 ingredient
Pear Compote With Vanilla & Cardamon
7 ingredients
Porcini Cheese Fondue - À La Suisse
10 ingredients
Port Pear Cake
7 ingredients
Spice and Herb Guides
2 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Pirított, sózott pisztácia
Auchan
C NOVA 3
Morzsolt csemegekukorica
Auchan
B NOVA 3
Super Fruit Bar Cranberry
BioTechUSA
NOVA 3
Bio kölesgolyó
Auchan
B NOVA 3
Etkezési lencse
Auchan
A NOVA 1
Morzsolt csemegekukorica
Auchan
A NOVA 3
Csiperkegomba, szeletelt
Auchan
C NOVA 3
Rostos őszibarack gyümölcsital
Auchan
D NOVA 4
Hámozott aprított paradicsom
Auchan
A NOVA 3
Super Fruit Bar Mango
BioTechUSA
NOVA 3
VEGAN PROTEIN
BiotechUSA
D NOVA 4
Reggeliző keksz, mazsolás - gabonás
Auchan
E NOVA 4