Barcode: 0036632041005
Oíkos fusion
by Danone
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
no lactose
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.8 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 1.9 g |
| Fiber | 2.4 g |
| Proteins | 11.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
WATER, CULTURED NON-FAT MILK, WHEY PROTEIN CONCENTRATE, INULIN, LEUCINE PEPTIDES, NATURAL FLAVORS, PECTIN, LACTASE, SEA SALT, STEVIA EXTRACT, CALCIUM CITRATE, VITAMIN A ACETATE, VITAMIN D3, NIACIN (VITAMIN B3), SODIUM CITRATE, LEMON JUICE CONCENTRATE, YOGURT CULTURES (S. THERMOPHILUS, L. BULGARICUS). CONTAINS: MILK.
Allergens
milk
Additives
e331
e440
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pepsi
Pepsi
E NOVA 4
Strawberry Lemonade
Uncle Matt's
B NOVA 3
No Sugar Added Lemonade
Uncle Matt's
E NOVA 1
Root Beer
A&W
E NOVA 4
Sheetz, Frozen Latte, Medium
Sheetz
E
Real Fruit Orange
ROBINSONS
C NOVA 4
Organic Orange Juice
Uncle Matt's
C NOVA 1
Delicate London Ginger Ale, Ginger
The london essence co.
C NOVA 4
Guru zéro
GURU ZERO
B NOVA 4
Coco sabor Original sin Azúcar Añadida
Vilay
B NOVA 4
Guru
Gutu
C NOVA 4
Strawberry Banana Smoothie
Health Wise
E NOVA 4