Barcode: 0712098455166
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 37.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 9.3 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, fructose, aloe vera crunch, sugar, apple concentrate, calium lactate, citric acid, sodium citrate, apple flavour, gellan gum, vitamin c.
Additives
e330
e331
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hamburger buns
Albertsons
C NOVA 4
English muffins
C NOVA 4
Sliced seeded hamburger buns
D NOVA 4
Hamburger enriched buns
C NOVA 4
Enriched Hamburger Sliced Buns
Albertsons
C NOVA 4
Albertsons, Wheat Bread
Supervalu Inc.
C NOVA 4
Hot dog enriched buns
C NOVA 4
Albertsons, Sandwich Wheat Bread
Supervalu Inc.
C NOVA 4
Sour dough english muffins
C NOVA 4
Mountain oat bread
C NOVA 4
Wheat bread
C NOVA 4
Country Farms, Stone Ground Whole Wheat Bread
Supervalu Inc.
B NOVA 4