Barcode: 6224007718315
Okra
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 30.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 7.0 g |
| of which sugars | 3.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 2.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Green okra
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sliced Ripe Olives
Unico
C Eco-Score A
RYE WRAPS
RYE
C NOVA 3
Roasted Almonds
Great Value
A NOVA 1 Eco-Score E
real stock vegetable
Campbell’s
C NOVA 4
Chocolate Cheerios
Cheerios
D NOVA 4 Eco-Score D
MINCED Garlic
Signature SELECT
A NOVA 1 Eco-Score A
Peanut Butter (The Bees Knees)
Peanut Butter & Co
C NOVA 4 Eco-Score E
Soy & Scallion Noodles
Momofuku
NOVA 4 Eco-Score B
BLACK BEANS
Our Family
A NOVA 3 Eco-Score B
Fruit Bowls Variety Pack
Dole
A NOVA 4
Cultivated Blueberries
Western Family • Pattison Food Grp.
A NOVA 1
Porridge (original)
By Sainsbury's, Sainsbury's
B NOVA 1 Eco-Score C