Barcode: 4072700001089
Oktoberfestbier
Processing
NOVA 3
Labels
pgi
Categories
Available in
denmark, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 52.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Wasser, _Gerstenmalz_, Hopfen, Hopfenextrakt.
Allergens
gluten
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Strawberry Banana Smoothie
Health Wise
E NOVA 4
Organic Orange Juice
Uncle Matt's
C NOVA 1
Sheetz, Frozen Latte, Medium
Sheetz
E
Real Fruit Orange
ROBINSONS
C NOVA 4
Guru zéro
GURU ZERO
B NOVA 4
Guru
Gutu
C NOVA 4
Strawberry Lemonade
Uncle Matt's
B NOVA 3
Delicate London Ginger Ale, Ginger
The london essence co.
C NOVA 4
Coco sabor Original sin Azúcar Añadida
Vilay
B NOVA 4
Pepsi
Pepsi
E NOVA 4
No Sugar Added Lemonade
Uncle Matt's
E NOVA 1
Root Beer
A&W
E NOVA 4