Barcode: 3850322003534
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 88.0 g |
| of which sugars | 88.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
sugar, lemon acid, acid regulator: sodium-hydrogen carbonate, natural aroma of lemon, l-ashrbinic acid, dl-α-tokoferilacetat, nicotinemide, congestion e414, calcium-d-pantotenat, tiamin-mononitrat, sodium riboflavin-5'-phosphate, pyrodoxin hydrochloride, cyanocobalmine, pteroilmonoglutamin acid, beverage coloring comes from vitamin b2,
Additives
e101
e101i
e414
e500
e500ii
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Magnesium Brausetabletten zitronengeschmack
Denner
NOVA 4
Milk drink
Quality
B NOVA 1
Soja Drink Bio
Denner
B
Citro
NOVA 4
Orangensaft
TransGourmet
C NOVA 1
Das Weizen Alkoholfreie
Falken Bier
NOVA 3
Radler Zitrone
Calanda
NOVA 4
Calanda Lager
NOVA 1
Diffusion de camomille
Denner
Calanda Radler
Calanda Getränke Chur
NOVA 4
Birra Moretti
Birra Moretti
NOVA 3
Grapefruit shandy
Calanda Radler
NOVA 4