Barcode: 0046567005812
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 111.0 kcal |
| Fat | 11.1 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | — |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.2 g |
Ingredients
Olives, water, onion, vermouth, salt, vinegar, lactic acid, sodium bisulfite (preservative).
Additives
e222
e270
Recipes with Similar Ingredients
London Broil
6 ingredients
Martini
4 ingredients
Rosemary Chicken
18 ingredients
Scallops
6 ingredients
Shrimp Scampi
7 ingredients
Scallops In Cream Sauce
8 ingredients
Marinated Grilled Chicken Breast
6 ingredients
Traditional Martini(Alcoholic Drink)
3 ingredients
Scampi
8 ingredients
Steak Marinade By Babinic
10 ingredients
Spanish Sangria
5 ingredients
Bleu Cheese Dip For Vegetables
4 ingredients
Related Products in Salted Snacks
White and red quinoa with marinated artichokes salad
C NOVA 3
Original Spears Sweet And Sour Dill
Mrs. Pickles Gourmet
D NOVA 3
Hot Mama Chips
Mrs. Pickles Gourmet
D NOVA 3
Shredded Red Beets
Simply Poland's Choice
C NOVA 3
Simply poland's choice, polish dill spears, sweet & spicy
Simply, Simply Poland's Choice
C NOVA 3
Lynnae's gourmet pickles, mrs. pickles chips
Lynnae's Gourmet Pickles
D NOVA 3
Dukenbee, sweet pickle chips
Dukenbee
C NOVA 3
Simply poland's choice, sliced red beets
Simply, Simply Poland's Choice
C NOVA 4
Hamburger chips
C NOVA 3
Minced Garlic
Valley Garlic Inc
NOVA 1
Dill relish
C NOVA 4
Bread & butter chips, bread & butter
C NOVA 3