Barcode: 3124480184979
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 7.7 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 1.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Eau gazéifiée, jus d'orange et autres agrumes à base de concentrés 12% (orange 10%, citron, mandarine, pamplemousse), pulpe 2% (orange, mandarine), arôme naturel d'orange avec autre arôme naturel, conservateur : sorbate de potassium, édulcorants : acésulfame K et sucralose, extrait de zeste d'orange.
Additives
e202
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium juice
Giant
C NOVA 1
Enriched steak rolls
C NOVA 4
Ahold, italian style tomato sauce
Ahold, Ahold Licensing Sarl
C NOVA 4
Ahold, pumpkin bread
Ahold
C NOVA 4
Almonds Roasted Made with Sea Salt
Giant,Stop & Shop
A NOVA 3
Hoagie rolls
C NOVA 4
Enriched club rolls
D NOVA 4
Giant, petite diced tomatoes
Giant
A NOVA 3
Coconut Milk Unsweetened
Stop & Shop
E NOVA 4
100% Pumpkin
Ahold
A NOVA 1
Organic honey nut o's sweetened whole grain oat
Nature's Promisse
D NOVA 4
Kaiser rolls
D NOVA 4