Barcode: 0099482538378
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 244.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 48.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.2 g |
| Proteins | 8.9 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Organic wheat flour, organic sourdough culture (organic wheat flour, water), water, sea salt, enzymes. Contains wheat.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Caresse pomme mangue
Caresse antillaise
A NOVA 4
Nectar Goyave Rose
Caresse antillaise
E NOVA 3
Compote 3 pommes
Caresse antillaise
A NOVA 3
Corossol & citron vert
Caresse antillaise
E NOVA 3
Compote pomme ananas
Caresse Antillaise
A NOVA 4
Pain de Mie Sandwich nature Longue Conservation (14 tranches)
Harvey
C NOVA 4
Banane Passion
Caresse Antillaise
E NOVA 3
Pain de mie complet
Harvey
C NOVA 4
Caresse Guyanaise
Caresse Guyanaise
E NOVA 3
Boisson méli melon
Caresse guyanaise
E NOVA 4
Jus d’ananas
Caresse Antillaise
D NOVA 1
Fruit de la passion
Caresse antillaise
E NOVA 4