Barcode: 0859751006171
Organic Fruit and Birch Water - Strawberry
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
organic
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.2 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.8 g |
| of which sugars | 0.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, organic birch sap, organic erythritol, citric acid, organic strawberry juice concentrate, natural flavors, organic fruit and vegetable juice (color), sodium citrate, ascorbic acid, organic stevia extract (reb a).
Additives
e330
e331
e968
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Sirop fraise
Carrefour
NOVA 4
Eau de source de montagne d'auvergne
Carrefour
A NOVA 1
MULTIVITAMINES 12 FRUITS Jus et purées de 12 fruits avec vitamines.
carefour
C NOVA 1
Fresh Tonic Soda avec sucre et édulcolorants
Carrefour
D NOVA 4
ORANGE Nectar à base de concentré
Carrefour
D NOVA 3
Steak 'N Shake, Egg Nog Milkshake, Regular
Steak 'N Shake
E
Lait Ribot
Itinéraire des Saveurs
B NOVA 3
Kaomix
Carrefour, Carrefour Kids
E NOVA 4
Kaomix xxl
Carrefour
NOVA 4
Orange pressée
Carrefour
C NOVA 1
Raisin
Carrefour
D NOVA 1
Sheetz, Shmart Java Latte, Large
Sheetz
D