Barcode: 0070227500034
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 82.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 14.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
organic wheat flour, water, contains: wheat certified organic by nfc
Recipes with Similar Ingredients
Sweet Fried Matzos
6 ingredients
Matzo Brei (For Two)
5 ingredients
Passover Stuffing(For Chicken)
6 ingredients
Crunchy Stuffing Balls
11 ingredients
Amazing Passover Chocolate Toffee Matzo
5 ingredients
Passover Matzo Stuffing
11 ingredients
Chocolate Covered Toffee Matzo (Matzah)
4 ingredients
Passover Matzo Brie
7 ingredients
Matzo Brie
5 ingredients
Salmon With Matzo Crust
10 ingredients
Apple Kugel
7 ingredients
Matzo Brei Or Fried Matzo
4 ingredients
Related Products
White Chocolate
Rogers' Chocolates
E NOVA 4
Pain pita blé entier
Aladin
C NOVA 4
Pita
Montreal Pita
Cabbage Medley
M&S Food
C NOVA 3
Chews candies
Kerr's
E NOVA 4
Lebanese Style Pita Bread
Arz
B NOVA 4
Mini pitas
Aladdin
B NOVA 3
Lebanese Style Bread
Arz
C NOVA 4
Cocoa Crunch Cereal
Trader Joe's
C NOVA 4
Crispy Onion Chips
Trader Joe's
E NOVA 3