Barcode: 8606003341298
Pepsi Lime zero sugar
by Pepsi
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
Categories
Available in
serbia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.7 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
VODA, ŠEĆER, UGLJENDIOKSID min. 2 g/L, BOJA: KARAMEL; AROME: KOLE, LIMUNA, KOFEIN max 150 mg/L; ORTOFOSFORNA KISELINA max. 700 mg/L, LIMUNSKA KISELINA, REGULATOR KISELOSTI: Na-CITRAT; KONZERVANS: Na-BENZOAT max. 150mg/L. SUVA MATERIJA min. 8%.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Fresca Grapefruit Citrus
D NOVA 4
Coca Cola
Coca Cola
NOVA 4
Root Beer
Barq's
E NOVA 4
Zero soda
Sprite
C NOVA 4
Dasani Purified Water
Dasani
NOVA 3
Purified water
Dasani
B NOVA 1
Pibb Xtra
Coca-Cola
NOVA 4
coke
Coke
E NOVA 4
Zero calorie cola
C NOVA 4
Caffeine free soda soft drink
Coca-Cola
NOVA 4
Purified water bottles enhanced with minerals
Dasani
A
Fanta zero orange
Fanta
NOVA 4