Barcode: 0311937402998
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 2.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 99.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Agent de charge: érythritol, édulcorant: glycosides de steviol issus de stevia, arômes naturels. Ce pack contient 125 demi-cuillères à café de Pure Via® Une consommation excessive peut avoir des effets laxatifs.
Additives
e960a
e968
Recipes with Similar Ingredients
Vanilla Caramel Espresso Frappe Cake
18 ingredients
Tuna, Tomato & Bacon Pasta
12 ingredients
Starbucks Via® Instant Caramel Latte
2 ingredients
Lemon Cranberry Biscotti
9 ingredients
Starbucks Via® Ginger Crush Cocktail
6 ingredients
Starbucks Via® Apple-Tini
6 ingredients
Starbucks Via® Coffee Popsicles
3 ingredients
Starbucks Via® Iced Mint Cocktail
7 ingredients
Via Cappucino Muffins
19 ingredients
Big Bold Burger Rub
12 ingredients
Noodle Salad
8 ingredients
Coffee Flank Steak Rub
5 ingredients
Related Products in Pure Via
Cereal
E NOVA 3
Cereal, red berries
D NOVA 4
Crispy marshmallow squares, the original
E NOVA 4
Sweetened multi-grain cereal
D NOVA 4
Cranberry almond chewy nut bars, cranberry almond
D NOVA 4
Cracker chips, salt and vinegar
C NOVA 4
Kellogg'S Special K Cereal Bars Cranberry Almond 1.16Oz
Special K, Kellogg's
D NOVA 4
Sweetened cereal with marshmallows
kellogg's
D NOVA 4
Breakfast bars variety
Kellogg's
NOVA 4
Lightly sweetened wheat, rice & soy flakes
D NOVA 4