Barcode: 3760265420391
Purée bio de pommes
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
green dot
no added sugar
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 57.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 12.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pommes
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Chips Nature Prix Garantie
COOP
D NOVA 3
Pâte brisée sucrée
Coop
D NOVA 4
Azeite de Olivia
coop
C NOVA 2
Bouillon de légumes Free from
Coop
NOVA 4
Bio geschälte Tomaten
Coop, Coop naturaplan, naturaplan
A NOVA 1
Steinpilze
Coop, Qualité & Prix
A NOVA 1
Choucroute aux baies de genièvre
Betty Bossi
B NOVA 4
Galettes de maïs au sel marin
Jamadu
B NOVA 3
Sugar cornflakes
Prix Garantie
D NOVA 4
Pain croustillant aux 3 graines
Fine Food,Coop
D NOVA 3
Gommer Ravioli
coop
C NOVA 3
Ballons précuits
Coop
C NOVA 4