Barcode: 8717677337330
Puur 51% Amandel
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
vegetarian
fair trade
fairtrade international
vegan
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 539.0 kcal |
| Fat | 38.0 g |
| of which saturated | 35.0 g |
| Carbohydrates | 44.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.4 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Cacaomassa, suiker, amandel 10%, cacaoboter, zeezout 0,5%, emulgator: sojalecithine. Kan pinda bevatten en sporen van ei, gluten, melk en andere noten. Ten minste 51% cacaobestanddelen.
Related Products in Snacks
Sandwich Creme Cookies
Krasdale
E NOVA 4
Krasdale, Chewy - Chocolate Chip Cookies
Krasdale Foods Inc.
E NOVA 4
Cherry licorice
Panda
D NOVA 4
Natural Soft Licorice
Panda
E NOVA 3
Cookies
Krasdale
E NOVA 4
Filled chocolates
Orkla Confectionery And Snacks Finland Ab
E NOVA 4
Krasdale, Chunky Cookies, Chocolate Chip
Krasdale Foods Inc.
E NOVA 4
Saltine crackers
Krasdale
D NOVA 4
Goodman's Macaroons Coconut
Goodman's,Manischewitz Company
D NOVA 4
Goodman's Chocolate Macaroons
Goodman's,The Manischewitz Company
D NOVA 4
Torpedo's
Panda
E
Saltine crackers
C NOVA 4