Barcode: 0011150989350
Raw Marcona Almonds
by Roundy's
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1,960.0 kcal |
| Fat | 170.0 g |
| of which saturated | 11.6 g |
| Carbohydrates | 46.3 g |
| of which sugars | 23.1 g |
| Fiber | 30.8 g |
| Proteins | 61.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
RAW MARCONA ALMONDS (USA OR SPAIN)
Recipes with Similar Ingredients
Marcona Almonds With Sea Salt And Lavender Sugar
5 ingredients
Dates Stuffed With Almonds And Blue Cheese
5 ingredients
Spanish Fried Marcona Almonds
4 ingredients
Torta De Santiago - Almond Torte
6 ingredients
Spring Frittata With Parsley Pesto
15 ingredients
Pan De Higo
4 ingredients
Lavender Marcona Almonds
6 ingredients
Beet Salad With Almond Butter And Gorgonzola Bomboloni
11 ingredients
Thyme-Roasted Marcona Almonds
4 ingredients
Catalan Chicken Stew
35 ingredients
Arugula With Brûléed Figs, Ricotta, Prosciutto, And Smoked Marzipan
16 ingredients
Seared Scallops With Almond Vinaigrette
10 ingredients
Related Products in Undefined
Margarine
Land O Lakes
E NOVA 4
Sliced Pears
Del Monte Foods.
A NOVA 4
Country Style Baked Beans
Bush's Best
C NOVA 4
Unsweetened Applesauce
Simple Truth Organic
B NOVA 1
White Enriched Bread
Signature Kitchens, Safeway Inc.
C NOVA 4
Unroll And Bake Pie Crusts
Kroger
E NOVA 4
Complete Pancake Mix
Meijer
E NOVA 4
Rice Pasta with Dried Cheddar Cheese
Annie's
D NOVA 4
Pancake & Waffle Mix
Food Town Stores Inc.
NOVA 3
Shredded Mild Cheddar Cheese
Food Lion, Food Town Stores Inc.
E NOVA 4
Mega Smoked Ham & Cheese Sandwich on Classic White Bread
Market Sandwich
D NOVA 4
Real Bacon Bits
Hormel, Hormel Foods Llc
E NOVA 4