Barcode: 0011110027580
Raw Pepitas
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 566.7 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 30.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pumpkin seeds
Recipes with Similar Ingredients
Chia Seed Power Balls
11 ingredients
Salmon With Pepita-Lime Butter
8 ingredients
Easy Grain-Free Nutty Granola
8 ingredients
Kale, Cabbage, And Brussels Sprout Salad
14 ingredients
Raw Mango Monster Smoothie
7 ingredients
Pumpkin-Seed Dried Cherry Trail Mix
7 ingredients
Mexican Quinoa With Pepita-Cilantro Sauce
13 ingredients
Muesli
10 ingredients
Spinach Salad With Pepitas And Pomegranate
10 ingredients
Pepitas (Roasted Pumpkin Seeds)
4 ingredients
Spiced Pecans And Pepitas -Martha Stewart
5 ingredients
Pepita Protein Energy Bars
9 ingredients
Related Products
Chocolat sapin
NOVA 4
Friture paques
E NOVA 4
Panda au chocolat
Mercier
NOVA 4
Fritures de pâques se panache
NOVA 4
Croustades du Berry Crottin de chavignol fermier
Mercier
D NOVA 4
Jules l’ourson noir
NOVA 4
Chocolat chaud à la française
Daniel Mercier
NOVA 4
Camembert en chocolat
Mercier
E NOVA 4
Friture Pâques
NOVA 4
mini tablette noir sans sucre
maison Mercier
C NOVA 4