Barcode: 0647854728102
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 173.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 41.3 g |
| of which sugars | 38.7 g |
| Fiber | 2.7 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic fruit puree (organic strawberry puree, organic raspberry puree, organic blackberry puree), organic pear juice concentrate, water (to reconstitute), organic apple juice concentrate, natural flavor, organic flavor, organic locust bean gum, xanthan gum.
Additives
e410
e415
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fire Roasted Red Peppers
Tragano
B NOVA 3
Olive Oil
B NOVA 2
Basilikum in Olivenöl
kamarko
C NOVA 2
Ionia
Nutria
B
Hummus de Limón Bio
esti
C NOVA 3
Καλαμπόκι σε κόκκους
ΚΟΡΕ
A NOVA 3
Lesvos olive oil
Ionis
D NOVA 2
Variantes
D
Greek Giardiniera
Tragano
NOVA 3
Houmous aux oignons caramélisés
ESTI
C NOVA 3
Olivenöl Rosmarin
Kamarko
C NOVA 2
Έξτρα μαρμελάδα βύσσινο - spinspan
D