Barcode: 9300644703178
REAL STOCK
by Campbell's
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
australia, new zealand
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 8.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 1.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.9 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
chicken stock (98%) (water, chicken carrots, celery, cabbage, onions, parsley, sage extract rosemary extract), salt, sugar, glucose, yeast extract nutrition information
Allergens
celery
Additives
e392
Related Products in Broths
Supă cremă cu linte
de Azi
B NOVA 3
Buljongterninger mørk kjøtt
Orkla foods norge
NOVA 4
Ekologisk Grönsaksbuljong
ICA Eco
D NOVA 4
Knorr Beef Flavored Buillon Cubes - 8 Cubes
knoor
B NOVA 4
Oksekjøtt buljong
Coop,INTERAL S.A.,INTERLA
E NOVA 4
Okse Kraft
Coop
B NOVA 3
Ekologisk grönsaksbuljong
Biofood
E NOVA 3
caldo de pollo
knorr
C NOVA 4
Bouillon de poulet
Maggi
NOVA 4
Ekologisk Kycklingfond
Fantasty
C NOVA 4
Bouillon Poulet 8 cubes
JUMBO
NOVA 4
grönsaksbuljong
Bong
B