Barcode: 0008274666007
Really real ginger ale
Processing
NOVA 4
Labels
new
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.4 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Sparkling filtered water, Stevia leaf extract, Pressed organic ginger, natural flavors, citric acid.
Additives
e330
e960
Recipes with Similar Ingredients
Pecan Delight
6 ingredients
Eagle Brand Substitute(Easy And Cheap)
3 ingredients
French Onion Soup
6 ingredients
Pizza
7 ingredients
Christmas Soup
14 ingredients
Easy Pickle Recipe
7 ingredients
My Mom'S Banana Bread
8 ingredients
Coonhunter'S Cake
7 ingredients
Easy-Peasy Chocolate Pudding
5 ingredients
"Say What?" Banana Sandwich
3 ingredients
Beef Roll-Em-Ups
9 ingredients
Thai Green Papaya Salad Aka Som Tam
12 ingredients
Related Products
Totally taco
Spirit Sales & Marketing
E NOVA 3
Opportunity Knocks, Inc., 100% All-Natural Coconut Nectar Sweetner
Spirit Sales & Marketing
Lucy's Pub Blend
Minnesota Nice Spice
E NOVA 3
Original energy bar
D NOVA 4
Twin cities grub rub
E NOVA 3
Superior Instant Salsa
Spirit Sales & Marketing
D NOVA 3
Garlic & Herb
Spirit Sales & Marketing
E NOVA 3
Marquis Super Berry
Marquis
B NOVA 4
Homestyle Pretzels
Spirit Sales & Marketing
E NOVA 4
10,000 Lakes No-Salt Blend
Spirit Sales & Marketing
A NOVA 1