Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 131.0 kcal |
| Fat | 5.4 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 18.3 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 1.4 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.6 g |
Ingredients
Cooked jasmine rice, water, coconut milk (coconut milk, water, xanthan gum), tofu (filtered water, soybeans, calcium chloride, magnesium chloride), butternut squash, broccoli, creamed coconut, carrots, onions, red bell peppers, green beans, brown sugar, red curry paste (dried red chili, garlic, lemongrass, shallot, salt, galangal, kaffir lime peel, spices), canola oil, lemongrass puree (lemongrass, water), garlic in oil (garlic, soybean oil, water, citric acid), spices (includes paprika), vegetable base (water, salt, hydrolyzed soy and corn protein, soy protein concentrate, corn oil, onion powder, autolyzed yeast extract, flavoring, soy protein isolate, sugar, garlic powder, turmeric), modified corn starch, soy sauce (water, soybeans, salt, alcohol), galangal, salt, concentrated lime juice.
Allergens
Additives
Related Products in Frozen Foods
Yaourt brassé fraise
LA FERME DÉSIRIS
Boisson noisette au sucre de coco
VEGEDOME
Symples menthe douce
SYMPLES
100% VÉGÉTAL MYRTILLE Petit épeautre et amande
MANUFACTURE VÉGÉTALE
Collagène marin
Nutri&Co, NUTRI&CO
Paris Cola
PARIS COLA
Café Intense
MADEMOISELLE FAYEL
Seve de bouleau
VERT DO
Mandarine & gingembre
BONBECS
Kéfir de fruit ginger
KEF KÉFIR GONGER8
Aubergines Rôties
YAFFA
Biere sans alcool BLONDE
LA BRASSERIE PARALLÈLE