Barcode: 0867230000022
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.8 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Almondmilk (filtered water, ground almonds), organic coffee concentrate (coffee, water), organic blue agave nectar, calcium carbonate, sunflower oil, sea salt, xanthan gum, vanilla extract, guar gum, gellan gum, organic cinnamon powder
Additives
e412
e415
e418
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Beverages
Cero Limón
Levité,Villa del Sur, Danone
C NOVA 4
Pomelo sin azúcar
Cunnington
NOVA 4
Jugo en polvo sabor mango naranja
BC
NOVA 4
Bizcochuelo sabor chocolate - 1 Minuto
Exquisita,Molinos
NOVA 4
Yerba Mate La Merced Con Palo De Monte X 500 GR.
La Merced
B NOVA 1
Chocolino
La Virginia
NOVA 4
San Regim
SanCor,San Regim
NOVA 1
Chocolina cacao granulado
La Virginia
NOVA 4
Leche Descremada en Polvo Instantánea
La Serenisima
NOVA 4
leche protein
Serenisima ñproteínas
C NOVA 4
Yerba Mate C / Palo / Naranja / Mandarina Y Pomelo 500GR Taragui Paq
Taragüi
E
Arcoa
Arcor
NOVA 4