Barcode: 4388860193619
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 233.0 kcal |
| Fat | 15.4 g |
| of which saturated | 7.2 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 22.1 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Rindfleisch, jodiertes Speisesalz, Gewürze, Dextrose. Speisesalz, Gewürzextrakte, Antioxidationsmittel Natriumascorbat, gekörnte Brühe (Würze, Speisesalz, Palmfett ungehärtet), Konservierungsstoff Natriumnitrit, Würze, Glukosesirup, Zucker, Reifekulturen, Rauch, Schafsaitling.
Additives
e250
e301
Related Products in Meats And Their Products
Escalope de dinde extra fines
Volandrie
A NOVA 1
Free Range Organic Young Turkey
Trader Joe's
A NOVA 1
Cubetti di Pancetta
Sainsbury's, By sainsbury's
NOVA 4
Diced chorizo
By Sainsbury's
E NOVA 4
Spreadable Ardennes Style Pâté
Sainsbury's, By sainsbury's
C NOVA 4
Hickory smoked turkey breast
D NOVA 4
Organic Unsmoked Back Bacon
Sainsbury's Organic,Sainsbury's,SO Organic
E NOVA 3
Spreadable brussels style pate
Sainsbury's
D NOVA 4
Cuisses de pintades dejointées
A NOVA 1
4 Aberdeen Angus Quarter Pounders
Sainsbury's
D NOVA 3
6 Outdoor Bred Pork & Caramelised Onion Sausages
Sainsbury’s Taste the Difference
D NOVA 4
prosciutto crudo
Coop Qualité & Prix
E NOVA 4