Barcode: 9300601774067
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 126.0 kcal |
| Fat | 5.3 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 1.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 17.9 g |
| Salt | 2.2 g |
Ingredients
Pork (85%), Water, Cure [Salt, Sugar, Mineral Salts (451, 450), Antioxidant (316), Preservative (250)].
Additives
e250
e316
e450
e451
Recipes with Similar Ingredients
Spaghetti With Eggs And Bacon
7 ingredients
Tuna And Macaroni Salad
3 ingredients
Barley Soup
8 ingredients
Vegetable Frittata
5 ingredients
Simple Cabbage And Mushroom Side
6 ingredients
Avocado And Lime With Bacon On Toast
6 ingredients
Danish Blue Cheese And Port Spread
6 ingredients
Apricot Chicken Casserole
9 ingredients
Potato And Pesto Soup
19 ingredients
Zucchini Bites
9 ingredients
Easy Chicken Liver And Brandy Pate
13 ingredients
Blet - Bacon, Lettuce, Egg And Tomato
9 ingredients
Related Products in Meats And Their Products
Jamón de cebo ibérico
E NOVA 3
Pechuga de pollo asada al horno lonchas sin gluten sin lactosa
la carloteña
C NOVA 4
Lomo reserve
Oro De Granada
E NOVA 4
Pechuga de pollo con arroz
La Carloteña
C NOVA 4
Chorizo
El Real Perla Negra
E NOVA 4
Coppa espagnole
Oro De Granada
E NOVA 4
Pechuga pavo asada horno
la carloteña
C NOVA 4
Pechuguita de pollo asada
La Carloteña
A NOVA 4
Chorizo de pamplona
Oro de Granada
E NOVA 4
Fuet extra traditionnel
Oro
E NOVA 4
Jambon serrano
1901
E NOVA 3
Pollo relleno con trufa y pistachos
La Carloteña
D NOVA 4